İş Emri Yönetimi

Softeal Technology Gelişmiş İş emri Yönetimi uygulaması ile, müşterilerine filo yönetiminde üst sınıf servisler sunuyor. Daha az kağıt kullanımı, hızlı ve doğru bilgi akışı ile, operasyonlarınızı artık daha kolay yönetebileceksiniz. ERP sistemleri ile entegrasyon sonucu gerçekleştirilen otomasyon sayesinde, manuel müdahaleye gerek kalmadan, kendi sisteminizden iş emirlerinin gönderimini sağlayabilecek, gelen anlık ve doğru sonuçları işleyerek müşterilerinize etkin yük takibi hizmeti sunabileceksiniz.

Sistemimizin dinamik yapısı sayesinde, servis sağlayıcıya bağımlı kalmadan, gerekli tüm tanımlamaları yapabilir ve sürücülere iş emirlerini gönderebilirsiniz. Gidilecek lokasyonlarda yapılacak adımlar, görev bilgisi içerisinde gönderilecek alanlar ve bilgiler, kullanılacak formlar gibi tüm parametreler ofis kullanıcıları tarafından tasarlanıp, oluşturulmakta ve araçlara uzaktan gönderilebilmektedir.

Sürücülerden gelen bilgilerin anlık olarak işlenmesi sonucunda, Softeal sisteminden, ya da kendi ERP sisteminizden araçlara gönderdiğiniz iş emirlerinin son tamamlanma durumlarını ve yapılan adımları aynı ekranda görebilirsiniz.

Softeal İş emri Yönetimi uygulamasında, firmalara göre kolay özelleştirme yapılabilmesi için tüm yapı dinamik olarak tasarlanmıştır. Bir iş emri istenen sayıda bilgi alanı ve lokasyon adedi içerebilir. İş emrine tanımlanan alanlar, sürücüye bilgi gösterme amacı ile kullanılabileceği gibi, aynı zamanda sürücü tarafından ofis tarafına geri bilgi besleme amacı ile de kullanılabilir. Örnek vermek gerekirse, gönderilen iş emrinde, toplam alınacak yük miktarı olarak ofis tarafından gönderilen değer, sürücü tarafından yüklenen reel miktar güncellenerek ofis tarafına bilgi verilebilir. Bu alanlar aynı zamanda çoktan seçmeli liste alanı olarak da tanımlanabilmektedir. Bu şekilde sürücü, klavyeden yazmadan açılan listeden tıklama ile seçim yaparak bilgi girebilmektedir.

İşemri ile aynı şekilde, lokasyonlar da istenen sayıda özel bilgi alanı içerebilmektedir. Lokasyonlarda sürücü tarafından yapılacak adımlar ofis kullanıcıları tarafından tanımlanmaktadır. Her bir lokasyon türü için (gümrük, yükleme ya da boşaltma lokasyonu gibi) yapılacak adımları tanımlayıp, tanımladığınız şablonları uzaktan istediğiniz araçlara yükleyebilirsiniz. Bu şekilde, iş emri gönderimi sırasında aynı verilerin sürekli gönderimi engellenmekte ve GPRS maliyetleri (roaming için) azaltılmaktadır. Şablonlar tanımlanıp araçlara yüklendikten sonra, iş emri gönderirken lokasyonu sadece şablon kodu ile göndermeniz mümkündür. İlgili lokasyona ait adımlar, cihaz üzerinde kayıtlı olan şablonlar yardımı ile oluşturulacaktır.

Lokasyon şablonlarında tanımlanan adımların türlerini zorunlu veya serbest olarak tanımlamanız mümkündür. Adımların zorunlu olması durumunda, sürücünüz ilgili adımı tamamlamadan sonraki adımları gerçekleştiremeyecektir. Bazı adımlar tekrarlanabilir adımlar olarak tanımlanabilmektedir. Ek olarak, sürücünün istediğiniz adımları lokasyon alanı içerisinde gerçekleştirmesini zorunlu kılabilirsiniz. Bu şekilde sürücü, ilgili lokasyona ulaşmadan adımı tamamlamak istediğinde, lokasyon sınırları içerisinde bulunmadığı için hata mesajı alacak ve işlemi gerçekleştiremeyecektir.

Tanımladığınız adımlara herhangi bir form bağlamanız mümkündür. Form Mesajlar uygulaması ile oluşturduğunuz herhangi bir formu, iş emrinin kritik bir noktasında kullanılmak üzere adımlara bağladığınızda, bu noktalarda sürücüden istenen formatta ek bilgi edinebilirsiniz. Örneğin, “Lokasyona Vardım” şeklinde bir adım tanımlayıp, bu adıma içerisinde canbus alanları içeren bir form bağladığınızda, sürücünüz her lokasyona vardığında odometre ve yakıt bilgileri alarak sefer maliyetlerinizi toplam olarak ya da bölüm bazında ölçmeniz mümkündür.

İş emri uygulaması, sürücüler tarafından kolay ve hızlı bir şekilde kullanılabilmektedir. Sürücüler, sadece ilgili bilgiye tıklama yöntemi ile, basit bir şekilde ofis tarafına bilgi gönderim işlemini yapabileceklerdir. Cihaza yeni bir iş emri geldiğinde, sürücü görsel ve sesli olarak uyarılır. Sürücünün işemrini incelememesi durumunda cihaz belirli aralıklarla sesli uyarı işlemini tekrarlayacaktır.

İş emri başlatılmadan önce durakları ve gelen bilgiler ekranlarda gezinerek incelenebilir. Bazı müşterilerimizde isteğe göre, cihazda başlatılmış bir iş emri olmadan sürücü hareket ettiğinde, sesli olarak uyarı yapılmakta ve ofis kullanıcılarına ihlal bilgisi gönderilmektedir. Cihaza sürücü bazında iş emri göndermek mümkündür. İş emri içerisinde sürücü takograf numarası ya da sicil numarası verildiğinde, her sürücü kendisine ait iş emirlerini ekranda görebilmektedir.

Gönderilen iş emri içerisinde, lokasyonlar için enlem ve boylam bilgisi vermek mümkündür. Bu sayede sürücü, istenen durumlarda adres aramakla zaman kaybetmeden, tek bir tuşa basmak suretiyle iş emri lokasyonuna navigasyon işlemini kolayca başlatabilir.

Gelişmiş İş emri Uygulaması, performans ölçümü kriterlerinden birisi olarak kullanılabilmektedir. Sürücünün belirli bir periyot boyunca gerçekleştirdiği seferler, bu süreçte uygulamayı doğru ve hızlı kullanma yeteneği, sefer boyunca kritik noktalarda edinilen canbus değerleri ile analiz edilerek sürücünün yaptığı sefer sayısı ve maliyetleri çıkarılabilmekte, ek olarak sürücünün bu süredeki araç kullanım performansı da ölçülebilmektedir.