Römork Takip Cİhazı

Montaj gerektirmeden kullanılabilen cihazlarımız ile, kendinize ait olmayan araçları takip etme ihtiyacınız olduğunda, (yüklerinizi fason taşıma yaptırdığınız ya da kiraladığınız araçlar gibi) ilgili araçları kolaylıkla takip edebilmeniz mümkün.

Sadece çakmak şarjı ile, cihazınıjın enerji ihtiyacını karşılayabilir ve cihazınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu tür cihazlar ile, araçlarınızdan takip ile ilgili standart bilgileri (koordinat, hız ve yön gibi) alabilirsiniz. Yalnız araca montaj yapılmadığı için, araçla ilgili bilgilerin (kontak durumu, canbus bilgileri) alınması mümkün olmamaktadır.

Mesajlaşma opsiyonu talep edilmiyorsa, Römork ve Yük Takibinde kullandığımız cihazımız ile takip işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, cihazınızı çakmak şarjına takmak!

Sefer sırasında, cihazın ön torpido üzerinden bulunması gerekmez. Cihaz, güçlü dahili gps anteni sayesinde, aracın çakmak şarjının bulunduğu lokasyonda bile kullanılabilir. Cihaz uydu sinyallerinin yansımalarından rahatlıkla gps bilgisi alabilmektedir.

Cihazı sürekli olarak şarja takılı olarak kullanmanız gerekmez. Uzun pil ömrü sayesinde, uzun süre şarja takmadan kullanabilirsiniz. Saatte bir konum bilgisi gönderme konfigürasyonu ile yaklaşık 20 gün, 10 dakikada bir konum bilgisi gönderme durumunda ise yaklaşık 5 gün boyunca cihaz harici enerjisiz çalışabilmektedir.

Harici enerjinin olmadığı durumlarda, pil ömrünü uzatmak için, cihazın ışıkları kapatılmakta, konum gönderme periyodu haricindeki zamanlarda modem gibi komponent’ lerin çalışması durdurulmaktadır.