Isı Yönetimi

Softeal Technology, kullandığı PLC (güç kablosu üzerinden haberleşme) yöntemi ile, ısı yönetiminde etkin çözümler sunuyor.

PLC yöntemi ile, römork tarafına ayrı bir telematik cihaz kurulumuna gerek kalmadan ısı değerleri çekici tarafında bulunan karakutu cihazına aktarılabilmektedir.

Ek olarak bu yöntem ile, römork çekiciye bağlandığında ve ayrıldığında bilgi almanız mümkün. Isı yönetiminde daha doğru ve geçerli değerler almak için dijital sensörler kullanılmaktadır.

Özel bağlantılar sayesinde hem frigo motoruna, hem kapılara bağlanan cihazlarımız, parametrik olarak ısı değerlerini hem merkeze hem de sürücüye raporlar iken, operasyon özelliklerinize göre gereksiz bilgileri de yok saymaktadır. Örneğin, aracınızda soğutucu kapalı ve römork boş iken değer üretilmemektedir. Soğutucunun açıldığı anda ısı değeri vermek yerine sizin belirleyeceğiniz süre kadar bekleyerek, römorkun istenilen soğukluğa ulaşmasını kontrol edecektir.

Isı Yönetim Sistemi uygulaması sayesinde aracınızdan anlık ve geçmişe dönük olarak ısı değerlerini alabilir ve raporlar oluşturabilir siniz. Ayrıca sisteme bağlı olan mesajlaşma terminalleri ekranında ısı değerleri görüntülenmektedir. Bu sayede sürücü anlık olarak ısı değerlerini takip edebilmekte ve belirlenen ısı değerlerinin dışında ısı değeri oluşması halinde sistem tarafından sesli olarak uyarılmaktadır.

Bu sayede sürücülere büyük kolaylık sağlanmakta, ısı değerlerini kontrol etmek için belirli aralıklarla araçtan inmelerine gerek kalmamaktadır.

Isı değerlerinin limitler dışına çıkması durumunda ya da kapı sensörlerinin durum değişimlerinde (kapı açıldı, kapandı) ofis tarafına uyarı mesajları da gönderilmektedir.

Bu uygulamada, parametrik hale getirilmiş olan sistem ile, firmanızın çalışma şekline göre parametreler belirlenecek ve bu sayede gereksiz anlarda oluşan ısı değerleri yerine soğuk yükün taşındığı andaki bilgiler sistem üzerinde gözükecektir.

Şirketinizin çalışma şeklinin beraberce inceleneceği ve parametrik olarak planlanacağı projelendirme sürecimiz sonrasında tarafımızdan yapılacak olan sistem uyarlaması sonrasında siz de Isı Yönetim Sistemimizin operasyonlarınıza ne kadar yardımcı olacağını daha net göreceksiniz.

Isı yönetim sistemi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz!