Profesyonel Masaüstü Yazılım

Softeal Desktop Professional, araç takip ve filo yönetim çözümlerinde, ofis yazılımı olarak kullandığımız, ERP sistemleri ile entegre şekilde çalışabilen yazılım uygulamamızdır. Yazılım sunucu – istemci mimarisine göre çalışmaktadır. Her sistemde, bir adet sunucu yazılımı ve istenen sayıda istemci (kullanıcı bilgisayarları) yazılımı bulunabilir.

Sunucu yazılımı, araçlardan gelen konum, mesaj, olay gibi bilgileri sunucularımızdan, müşteri sunucularına indiren servisleri kapsamaktadır. Aynı zamanda, araçlara gönderilmesi gereken bilgilerin müşteri veritabanından, sunucularımıza gönderim işlemini yapmaktadır. Sistemin güncel durumda kalması için bu servislerin sürekli çalışır bir durumda olması gerekir. Bu servisleri kontrol eden ek servisler bulunmaktadır.

Kullanıcı bilgisayarlarına kurulan istemci yazılımı, kullanıcıların alışkın olduğu görünüm (Microsoft Outlook ve Visual Studio) tarzına sahiptir. Bu sayede kullanıcılar, mesajlaşma işlemlerini alışkın oldukları bir şekilde rahatça gerçekleştirebilirler. Sürücülerden gelen mesajlar, “Gelen Kutusu” na eklenir. Yeni mesaj alımında, kullanıcı görsel ve sesli olarak uyarılmaktadır. Araçlara ya da araç gruplarına mesaj gönderimi, tek bir kısa yolla yapılabilmektedir.

Ana ekrandaki görünümler (araç listesi, gelen kutusu vb.) dinamik olup, kullanıcılar ekranları kendi isteklerine göre taşıyıp kaydedebilirler. Geniş harita görünümü için, kullanılmayan ekranlar kapatılıp daha sonra gerektiğinde açılabilir.

Yazılım, nesne bazlı bir yapıya sahiptir. Herhangi bir nesneye ait (araç, bölge vb.) özellikleri görme ya da değiştirme işlemi için ayrı ekranlarla uğraşmadan “Nesne Özellikleri” adı verilen tek bir ekrandan yapılabilmektedir. Ek olarak, servis sağlayıcıya ihtiyaç duymadan nesnelere kendiniz ek özellik ekleyebilirsiniz. Herhangi bir anda, eklediğiniz özelliklere göre harita üzerinde araçları filitreleyebilirsiniz.

Softeal Desktop veritabanı sistemi açık bir yapıya sahiptir. Bu sayede, ERP entegrasyonu ile, müşteri yazılım veritabanı sisteminden, Softeal veritabanına kolayca veri atılabilmektedir. Örnekler vermek gerekirse, ERP yazılımındaki bazı araç parametrelerine göre araçların harita üzerinde görüntülendikleri ikonlar otomatik olarak değiştirilebilir. Ya da, ERP sisteminden aktarılan bazı verilere göre, kullanıcılar harita üzerinde araçları filitreleme işlemini (ithalatta, ihracatta olan araçları göster veya ABC müşterisine yük taşıyan araçları göster gibi) yapabilirler.

Softeal Desktop Professional yazılımının, lokal bağlantı gerektiren bazı özellikleri kısıtlanmış, verileri web bağlantısı ile çekebilen versiyonu (Softeal Desktop Web) bulunmaktadır. Kurulumu yaptıktan sonra, internet bağlantısı olan her yerden, dizüstü bilgisayarınız ile araçlarınızı kontrol edebilmeniz mümkün!

Yazılıma ait özellikler ana maddeler halinde aşağıdaki şekilde listelenebilir:

 • Kullanıcı dostu, profesyonel görünüm. Microsoft Visual Studio tarzı, kullanıcı tarafından taşınabilir ya da saklanabilir dahili görünümler ve ekranlar.
 • Değiştirilebilir uygulama görünüm teması (mavi, siyah, gümüş vb.)
 • Nesne bazlı dinamik yapı. Nesnelerin özelliklerini toplu olarak görebilir ve değiştirebilirsiniz. Servis sağlayıcıya bağlı kalmadan nesnelere (araç, bölge vb.) ek özellik ekleyebilir ve harita üzerinden araçları özellik değerine göre filitreleyebilirsiniz.
 • Harita üzerine şekiller (işaret nesneleri, resim ve metin kutuları, geometrik şekiller) yerleştirebillr ve istenilen ek özellikleri ekleyebilirsiniz.
 • Harita görünümünü dış dosyaya aktarabilir ya da mail olarak iletebilirsiniz.
 • Harita görünümlerini (koordinat ve yükseklik olarak) kayıt etme olanağı ile gereken durumlarda tek bir kısayolla ilgili lokasyona kolayca odaklanabilirsiniz.
 • Sık olarak kullandığınız komutları “Sık Kullanılanlar” sekmesine kaydedebilirsiniz. Bu şekilde, yazılım ilk açıldığında bu sekme aktif olarak başlayacak ve sık kullandığınız komutlara kolayca ulaşabileceksiniz.
 • Araç Listesi görünümü ile, araçlarınızın son konumlarını, kontak durumlarını ve önemli canbus (odometre, yakıt) bilgilerini tek ekranda toplu şekilde görebilirsiniz.
 • Seçilen bir araca ait son belirli sayıda konumu, geçerli güne ait konumlarını veya girdiğiniz tarih aralığındaki konumlarını surgulayabilir ve harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.
 • Araçlarınızın harita üzerinde ikon bazlı ya da yön bazlı olarak gösterimini yapabilirsiniz.
 • Seçilen bir aracınızın Google Earth görünümü üzerinde yön bilgisine göre üç boyutlu modellemesini görüntüleyebilirsiniz.
 • Araçlarınızı gruplayabilir, görünüm vb. özellikleri toplu olarak değiştirebilirsiniz. Seçtiğiniz grubun araçlarına tek bir kısayol ile mesaj atabilirsiniz.
 • Microsoft Outlook benzeri yapısıyla kolayca mesajlaşma işlemini ve bağlantılı işlemleri (yazıcıya gönderme, mail olarak iletme vb.) gerçekleştirebilirsiniz.
 • Araçlar için mesaj tarihçesi sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Ek olarak, tek bir kısayolla mesajın gönderilme konumunu ya da gönderdiğiniz mesajın ulaşma ve sürücü tarafından okunma konum bilgisini harita üzerinde görebilirsiniz.
 • Form (boşluk doldurmalı) mesajların ekran tasarımını yapabilir, seçtiğiniz araçlara uzaktan yüklemesini yapabilirsiniz.
 • Bölgeler oluşturup, araçlarınıza atama yapabilirsiniz. Araçlarınızın bölgeye giriş ve çıkışlarında, ek olarak uzun beklemeleri durumunda uyarı bilgisi alabileceksiniz.
 • Rotalar oluşturup, araçlarınıza atama yapabilirsiniz. Araçlarınızın rota dışına çıkması durumunda sistemden uyarı bilgileri alabileceksiniz.
 • Sistemde oluşan çeşitli olayların (hız aşımı, yasak bölge girişi, yakıt artması ve eksilmesi vb.) raporlarını alabilirsiniz. Aynı zamanda bu olay bilgileri araçtan alındığı anda “Gelen Kutusu” na düşecektir.
 • İş emirleri oluşturarak araçlarınıza gönderebilir, gönderilen işemirlerinin tamamlanma durumlarını ve geri beslenen bilgileri tek ekranda görebilirsiniz.
 • Sürüş saatleri ekranları ile, sürücülerinizin son tako durumlarını görebilir, tarihçe sorgulaması yapabilirsiniz.
 • Yazılımda bulunan canbus ve performans raporları ile araçlarınızdan alınan teknik bilgileri gözlemleyebilir, sürücülerinizin sürüş performans değerlendirmelerini görebilirsiniz.
 • Isı değerleri yönetimini (değer konfigürasyonu, tarihçe sorgulama vb.) yapabilir, birden fazla türde sensör değerlerini (ısı sensörü değerleri ve kapı sensörü açık, kapalı durumu) aynı ekranda görebilirsiniz. Ek olarak, ısı sensörlerinde oluşan limit dışı değerlerde veya kapı sensörleri durum değişimlerinde “Gelen Kutusu” na uyarı bilgisi almanız mümkündür.

Softeal Desktop Professional yazılımının tüm özellikleri hakkında bilgi almak veya sunum talebinde bulunmak için lütfen bizimle bağlantıya geçiniz!