Takograf Veri İndirme

Softeal Remote Tacho Download yazılımı ile, manuel takibe gerek kalmadan kolayca tako verilerini uzaktan indirme işlemini yapabilirsiniz. Dijital takograf cihazlarının verilerinin yasal olarak indirilmesi ve yedeklenmesi için geliştirmiş olduğumuz yazılımımız sayesinde, programlanabilir karakutu cihazımızı kullanarak, aracınıza fiziksel olarak ulaşmak yerine uzaktan verilerin sunucularınıza ulaştırılması mümkün.

Tek yapmanız gereken, araç ve sürücü veri indirme aralıkları için gerekli parametreleri girmek. Belirlenen periyotlara göre, sistemimiz otomatik olarak veri indirilmesi gereken araç ve sürücüler için indirme taleplerini gönderecektir.

Sistemin otomatik olarak gönderdiği indirme taleplerine ek olarak, kendiniz de indirme talebi gönderebilirsiniz, taleplerinizin durumlarını sistemden sorgulayabilirsiniz.

Sistem, yeni talep gönderimi yaparken, son başarılı indirme tarihindeki dosya içeriğinde bulunan aktivite bitiş tarihini baz almaktadır. Veri tekrarını önlemek amacıyla, manuel olarak gönderdiğiniz talepler de, gönderim sırasında dikkate alınmaktadır.

Veri indirme işlemi için gereken yetki doğrulama işlemi, Şİrket Kartı sunucularımızda bulunan şirket kartınıza uzaktan bağlanarak yapılmaktadır. Bu nedenle, müşteri sisteminde bu servisi veren sunucuların sürekli olarak aktif ve çalışır durumda olması gerekmektedir. Kontrol servislerimiz, sunucuların çalışmaması durumunda tanımlı kullanıcılarına uyarı bilgilendirmesi (mail, sms) yapmaktadır.

İndirme talebi, cihaz tarafından alındıktan sonra, veri alım işlemine başlanabilmesi için sunucu tarafındaki firma kartı ile doğrulama işlemi yapılmaktadır. Doğrulamanın başarılı olması durumunda, istenen aralıktaki veriler karşılıklı protokol ile digital takograftan alınmaktadır. Başarılı bir doğrulama ile 24 saat boyunca, tekrar doğrulamaya gerek kalmadan, takograftan veri indirimi yapılabilmektedir.

Cihazlar tarafından sunucularımıza gönderilen veri dosyaları bir yıl boyunca sistemimizde saklanmaktadır.

Softeal Technology tarafından müşterilerinin kullanımına sunulan www.tachoportal.com internet sitesi sayesinde takograf verileri analiz ve depolama hizmeti sunulmaktadır. Biriken dosyalarınızı www.tachoportal.com internet sayfamızdan bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Talep edilen durumlarda, müşteri sunucularına kurduğumuz servislerimiz ile, bu işlemin otomatik olarak gerçekleştirilmesi mümkündür.

Gönderdiğiniz taleplerin durumlarını www.tachoportal.com üzerinden takip edebilirsiniz. Hata durumlarında, cihaz belirli bir süre indirim denemesi yapmakta, bu denemeler sonunda indirim talebini iptal etmektedir. Bu tür talepler, hata bilgileri ile birlikte yazılımda kırmızı renkte belirtilmektedir. Bu şekilde, olası bağlantı problemi yüzünden takograf ile iletişim kurulamayan, fiziki müdahale gerektiren araçlarınızı belirleyebilirsiniz.

Uzaktan tako verisi indirme yazılımımız ile, digital takograf verilerini indirmek için, manuel müdahaleye gerek duymayacak, daha önce veri indirme işlemi için ayırdığınız iş gücünden tasarruf etmiş olacaksınız.

www.tachoportal.com yazılımının tüm özellikleri hakkında bilgi almak veya sunum talebinde bulunmak için lütfen bizimle bağlantıya geçiniz!