C4Max Filo Yönetim Cihazı

Standart araç takip, tüm araç takip sistemlerinde olması gereken standart özellikleri içeren çözümümüzdür. Bu uygulama ile araçtan lokasyon bilgisi alındığı gibi ek olarak kontak, hız ve yön bilgileri de alınabilmektedir. Sistem ile anlık ve geçmişe dönük konum ve hız bilgisi sorgulama, hız aşım kontrolleri, bölge kontrolü gibi operasyonel işlemler yapılabilir.

Standart araç takip çözümü, tüm yazılımlarımız ile kullanılabilmektedir. Çalışma saatlerinde Softeal Desktop Professional yazılımı ile ofisinizde sistemimizi etkin şekilde kullanabilir, detaylı sorgulama ve takip işlemlerini yapabilirsiniz. Ofiste olmadığınız durumlarda, internetten Softeal Web takip yazılımı ya da Mobil Uygulamalarımız ile istediğiniz her yerden mobil cihazlarınız ile araçlarınızı takip etmeniz mümkün.

Standart takip cihazlarımız konfigüre edilebilir ya da programlanabilir cihazlar olmak üzere iki grupta toplanabilir. Firmanızın ihtiyaçlarına göre, karşılıklı görüşmeler sonucunda en uygun cihaz belirlenerek araç takip ihtiyaçlarınız çözülmektedir. Cihazlarımızın ortak özelliği uzaktan güncellenebilen cihazlar olmasıdır. Yeni bir yazılım versiyonu yüklenmesi için araçlarınızın ofise gelmesine gerek kalmadan uzaktan yazılım güncellemesi yapılabilmektedir.

Konfigüre Edilebilir Cihazlar

Bu tür cihazlar genellikle son kullanıcı için uygun olan çözümlerdir. Cihazlardan yapılan konfigürasyona göre (zaman, mesafe, yön değişimi) konum bilgisi alınabilmektedir. Kontak bağlantısının yapıldığı durumlarda ek olarak kontak durumu bilgisini de alabilirsiniz. Ayrıca, aracın kontak durumuna göre, açık ya da kapalı olduğu durumlar için değişik zaman aralıklarında konum bilgisi alınabilmektedir.

Bu tür çözümlerimizde cihaz boyutları küçük olduğu için, cihazlar araç takip, yük ya da römork takip gibi değişik amaçlar için kullanılabilir. Uygulanacak çözüme göre, cihazlar su geçirmez, dayanıklı kutular ile korunmaktadır.Cihazların bağlantı noktalarının uygunluğuna göre, standart araç takip işlemlerine ek olarak, ısı sönsörleri montajı, sürücü kimlik birimi (iButton), kapı sensörleri, immobilizer (araç kilitleme sistemi), sürücü panik butonu çözümleri de uygulanabilmektedir.

Mesajlaşma işlemi için bu tür cihazlarımızda Garmin navigasyon terminali entegrasyonu uygulanmaktadır. Garmin cihazı ile, sürücülerinizle standart mesajlaşma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak gönderdiğiniz mesajların cihaza ulaşma ve sürücü tarafından okunma zamanları bilgisi de sistemimizde verilmektedir.

Cihazın uzun süre GPRS ağı göremediği (dağ yolu vb.) durumlarda, cihazlarımız kendi belleklerinde aldıkları konum ve diğer bilgileri biriktirmekte ve tekrar ağa bağlandıkları zaman bu bilgileri sunucuya göndermektedirler.

Softeal Technology olarak, araç takip ve filo yönetim konusundaki uzmanlığımızı, tedarikçi firmalarımız ile paylaşarak onları yönlendiriyor ve standart takip cihazlarına dahi, kullanıcıların cihazlarını daha verimli kullanmaları için gerekli olan özellikleri eklemelerini sağlıyoruz.

Programlanabilir Cihazlar

Programlanabilir cihazlarımız, Softeal Technology olarak üzerinde yazılım geliştirebildiğimiz çözümlerimizdir. Bu cihazlarımız ile, müşterilerimizin araç takip ve filo yönetim alanında özel isteklerine de cevap verebilmekteyiz. Operasyonel olarak bu tür çözümlerimiz, konfigüre edilebilir cihazların tüm özelliklerini kapsadığı gibi, ek olarak konumlama parametreleri ve aracın enerji yönetimine dair gelişmiş özellikleri standart olarak içermektedir.

Konum gönderme ayarı zaman, mesafe ve yön değişimlerine göre ayarlanabildiği gibi ek olarak cihazın bağlı olduğu operatöre göre de ayarlanabilmektedir. Cihaz eğer yurtdışında bir operatöre bağlı ise (roaming), maliyetlerinizi düşürmek adına, konum gönderme sıklığını düşürebilirsiniz. Bu ayarlar yapılıp cihaza internetten yüklendikten sonra, cihaz o an bağlı olduğu operatör tipine göre konum bilgisi almakta ve sunucuya göndermektedir.

Bu cihazlarımız konfigürasyon olarak, daha gelişmiş özelliklere sahip olduğu için, cihazın uzun süre GPRS ağını göremediği durumlarda içerisinde konum ve bilgi biriktirme kapasitesi daha fazladır. Örneğin, aracınızı yurtdışına gönderdiğiniz ve SIM hattınızla ilgili bir sorun oluşması durumunda yaklaşık 1 aylık bir konum verisini cihaz içerisinde tutabilir.

Cihazın uyanık kaldığı süre, aracın enerji kaynaklarını tüketmeyecek şekilde optimize edilmiştir. Aracın kontağı kapandıktan sonra cihaz belirli bir süre açık kalır ve uyku moduna geçer. Sunucu ile bilgi alışverişi yapmak için belirli aralıklarla, belirli sayıda uyanır. Bu süreç sonunda ise aracın enerjisini bitirmemek için kontak açılana kadar uyku modunda kalır. Buradaki tüm uyanık kalma noktaları ve süreleri tamamamen parameteriktir ve operatör bazlı (lokal ya da roaming) çeşitlendirme yapılabilir.

Cihaz takograf ile entegre çalıştığı için, takograf’tan sürücünün aktivite durumunu alabilmekte, “Sürüş Saatleri Yönetimi” gibi filo yönetimi için gerekli uygulamaları yapabilmektedir. Ayrıca bu cihazımız ile istenirse uzaktan tako verisi indirimi de yapılabilir.

Cihaza istenirse mesajlaşma için içerisinde modem bulunmayan (ek bir SIM kart gerektirmeyen) ve karakutuyu internete bağlanmak için gateway olarak kullananan mesajlaşma terminalimiz takılabilir. Bu mesajlaşma terminali ile, filonuzun araçları ile çift yönli mesajlaşma yapabileceğiniz gibi, ek olarak Gelişmiş İşemri Yönetimi gibi filonuzun süreçlerini iyileştirecek uygulamaları da kullanabilirsiniz.

Karakutuya takılan mesajlaşma terminalinin ek olarak navigasyon özelliği bulunmaktadir. Bu sayede sürücüleriniz gidilecek lokasyona aramakla zaman kaybetmeden en kısa zamanda gidebilirler.

Karakutu ile mesajlaşma terminali bağımsız olarak çalışmakta, mesaj terminali sadece internete bağlanmak için karakutu cihazını gateway olarak kullanmaktadır. Bu nedenle, mesaj terminali istenirse, sökülüp tekrar takılabilir.

Programlanabilmesi ve ek özellikleri ile, kurumsal firmalara bu tür cihazlarımızı tavsiye etmekteyiz. Firmanızın operasyonel süreçlerini iyileştirmek ve en uygun geliştirmeleri belirlemek için bizimle bağlantıya geçebilirsiniz .