Ofis tarafından gönderilen mesaj cihaza ulaştığından aynı şekilde sürücü de sesli olarak uyarılır. Bu sesli uyarma işlemi, sürücü mesajı okuyana kadar belirli aralıklarla devam eder. Buradaki tekrar uyarma süresi parametriktir. Merkezden gönderilen bir konfigürasyon komutu ile değiştirilebilir.
"Sürücü Gönderilen Mesaj Okuma Ekranı"
Ekranlara göz gezdirmek için tıklayınız
Gönderilen mesajlar sürücünün ekranında konfigüre edilen adet kadar biriktirilmektedir. Cihaz gelen kutusunda maksimum adetten fazla mesaj biriktiğinde, her yeni gelen mesaj için listedeki en eski mesaj silinerek yeni gelen mesaj listeye alınmaktadır.

Sürücü gelen mesaja direkt olarak bir kısayol ile cevap verebilir. Bu durumda, sürücünün hangi mesaja cevap verdiği, sistemde tekil olan mesaj numarası ile kullanıcıya belirtilir.

Softeal mesaj sisteminde, mesaj gönderiminde UNICODE olarak adlandırılan her karakterin iki bayt ile temsil edildiği karakter seti kullanıldığı için sürücüye gönderilen mesajlarda İngilizce karakterler kullanma zorunluluğu yoktur. Mail vb. yazışma araçlarında kullandığınız bölgesel karakterleri kullanabilirsiniz. Cihaz tarafında mesaj, kullandığınız karakterlerle görünecektir.

Aynı şekilde sürücü tarafından gönderilen mesajlarda da, cihaz üzerinde seçilen dile göre, bölgesel karakterler kullanılabilir. Sürücü, klavyede herhangi bir harfe parmağını basılı olarak tuttuğunda, ilgili harfe yakın kullanabileceği ek karakterler belirecektir. Tanımlı olmayan karakterler için, müşterinin isteğine göre, ek karakterler listeye eklenerek cihaza uzak güncelleme ile gönderilebilmektedir.

Softeal Technology sistemleri kullandığınızda, sürücülerinizle mesajlaşırken kendinizi bilinen bir mail yazılımı kullanıyormuş gibi rahat hissedecek ve işlemlerinizi kolaylıkla yapabileceksiniz.