Araç performans verisi, dijital takograf entegrasyonu ile sürücü bazında detaylandırılabilir. Sürücü dijital takografa kartını taktığında, veriler geçerli sürücü bazında toplanır ve sunucuya gönderilir. Analog takograflı araçlar için ise, programlanabilir cihazlarımızın çözüm için kullanıldığı durumda, sürücülerin sistemde oturum açmaları için ek uygulamalar sağlamaktayız. Bu sayede, sürücü sicil bilgisini kullanarak sisteme giriş yapabilir (uygulama sicil doğrulama işlemini internet üzerinden müşterinin ERP sistemine bağlanarak yapmaktadır) ve veriler kayıtlı sürücü için toplanarak sunucuya gönderilebilir.

Firmaların performans yönetiminde dikkat etmeleri gereken nokta, gerekli ödüllendirme veya cezalandırma mekanizmalarının oluşturulması ve işletilmesidir. Üretilen performans sonuçlarından sonra bu mekanizmaların işletilmesi, diğer sürücülere örnek olmakta ve operasyon süreçlerini iyileştirmede önemli rol oynamaktadır.

Sistemimizde kullanılan diğer bir performans kriteri de İşemri Yönetimidir. Sürücüye tüm gönderilen işemirleri ve sürücünün yaptığı geri dönüş işlemlerinin tarihçesi tutulmakta ve bu veriler üzerinden istatistikler üretilmektedir.

İşemri yönetimi uygulamasını, etkin ve doğru kullanan sürücüler, firmaların operasyon süreçlerine katkıda bulunmaktadırlar. Doğru zamanda, doğru bilgi geri dönüşleri yaptıkları için bu tür sürücülerin çalıştığı firmalar, müşterilerine yük takibi otomasyonu hizmetini sunabilmektedirler.

Ek olarak bu şekilde işemri yönetimini kullanan firmalar, canbus entegrasyonu yardımıyla bölüm bazında ve toplam olarak sefer maliyetlerini de belirleyebilmektedir.